NOSOVÝ FILTER - Kategorizácia

 

Ochranná zdravotnícka pomôcka triedy I. zákona č.582/2008 Z.z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch posudzovania zhody zdravotníckych pomôcok a v súlade so smernicou EU 93/42/EEC a 2007/47/EC.

 

NOSOVÝ FILTER - Návod na použitie

 

Nosový filter po vybratí z plastového obalu chytiť za klip z Polyolefinu (spájajúci filtre) a zľahka vložiť do nosovej dutiny tak aby sadol úplne až po nosnú prepážku. Hneď po nasadení sa odporúča najprv vydýchnuť a zhlboka nadýchnuť, aby filtre v oboch nosových dutinách čo najlepšie priľnuli po ich vnútornom obvode. Podľa návodu výrobcu sa nosový filter neodporúča používať opakovane, maximálne v rámci jedného dňa avšak pri vážnejšom poškodení, alebo znečistení je potrebné filter vyhodiť. Ak sa vyskytnú ťažkosti s dýchaním počas používania nosového filtra je potrebné ho vybrať a viac nepoužívať. Výrobca odporúča používať nosový filter len na účel, pre ktorý je určený a nie osobám mladším ako 15 rokov.

 

NOSOVÝ FILTER - Zloženie

 

Vysoko efektívny netoxický 3-vrstvový materiál:

- filter S/M/S (spunbond - meltblown - spunbond)

- priehľadná úchytka POE (polyolefín elastomer)

NOSOVÝ FILTER - Určenie

 

Používanie nosového filtra je univerzálne, odporúča sa používať všetkým ľuďom vrámci prevencie a ochrany zdravia pred respiračnými chorobami, ale predovšetkým:

 

- Alergikom

- Osobám s respiračnými ťažkosťami

- Pacientom v pooperačnom režime (odstránenie mandlí)

- Osobám - zamestnancom v prašnom prostredí

- Pri domácich prácach v prašnom prostredí

- Osobám citlivým na klimatizácie

- Pri sťažených rozptylových podmienkach

- V mestských aglomeráciách

- Na frekventovaných dopravných uzloch

 

NOSOVÝ FILTER - Použitie

 

Nosový filter je kompaktný, ultratenký  a ľahko aplikovateľný  ochranný prostriedok v nosovej dutine, kde účinne redukuje objem vdychovaných prachových, peľových  a iných alergénnych častíc  voľne sa šíriacich vzduchom do veľkosti 1 mikrónu.  Chráni dýchacie cesty a sliznice, zmierňuje alergické príznaky a respiračné ťažkosti, oproti klasickým respirátorom nebráni verbálnej komunikácii, požívaniu jedla a tekutín a nesťažuje dýchanie. Výborný doplnok pri liečbe a prevencii sennej nádchy. Ľahko dostupný a lacný v pomere k jeho účinnosti.

 

Nosový filter E-shop

Predaj univerzálnej pomôcky pre alergikov

www.nosovyfilter.sk