Ako zastaviť nepríjemné chrápanie?

 

Mnohí z vás si túto otázku iste kladú denno-denne. Chrápanie je pre okolie skutočne veľmi nepríjemné a dlhodobo môže byť dokonca škodlivé. Ako sa teda chrápania zbaviť? Existuje niekoľko spôsobov... Rôzne spreje, masky, inhalátory a pod. Tie však môžu byť veľmi nákladné bez garancie pozitívneho efektu. Ukázalo sa, že veľmi efektívne riešenie na chrápanie môže byť práve to najjednoduchšie a zároveň najlacnejšie, a teda nosové náplasti proti chrápaniu. Jedná sa o nalepovacie prúžky na nos s pružným metalickým jadrom, ktoré rozťahuje nosové cesty a zlepšuje tak prietok vzduchu. Podobne, ako keď sa snažíte z hlboka nadýchnuť nosom tak ho podvedome roztiahnete najviac ako je to možné. Tieto pásiky sa na nos nalepia zvonka a udržujú ho v takejto polohe roztiahnutý po celý čas. Aj keď spíte a nedokážete sa na správne dýchanie sústrediť, náplasti proti chrápaniu to robia za Vás. Širšie a priechodné nosové cesty znamenajú lepší prietok vzduchu, čo je v zásade základom pre lepšie dýchanie, a teda obmedzenie chrápania. Táto mechanická pomôcka dokáže chrápanie obmedziť a v niektorých prípadoch ho aj úplne odstrániť. Veľmi dôležité je spomenúť že náplasť proti chrápaniu neobsahuje žiadne liečivá ani chemikálie, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na Vaše zdravie, ide výhradne o pomôcku mechanického typu.

Chrápanie je iba jedna z oblastí, na ktorú je možné tieto náplasti využiť, dá sa však povedať, že ide o využitie najčastejšie. Veľmi vhodné, a bežne používané, sú tiež na zlepšenie dýchania pri prechladnutí alebo pri alergiách. Podobne ako pri chrápaní, aj pri chrípke, prechladnutí alebo pri alergických reakciách dokáže byť spriechodnenie nosových dutín prvou a obrovskou pomocou. Nosové náplasti taktiež zvyknú využívať športovci, ktorých kyslíková potreba výkonom stúpa a dostatočný prietok vzduchu je pre nich nesmierne dôležitý.

 

Nosové náplasti možno využiť:

1/ Na zastavenie / obmedzenie chrápania – efektívny nástroj proti chrápaniu

2/ Na zlepšenie dýchania nosom pri športe, ktoré zvyšuje efektivitu pľúc a znižuje tak srdcový pulz

3/ Na zabezpečenie lepšieho dýchania pri alergii alebo prechladnutí bez zbytočných medikamentov, ktorých dlhodobé užívanie môže pôsobiť nepriaznivo

Nosové náplasti – návod na použitie:

Náplasti sú určené iba na vonkajšie použitie. Nepoužívajte v prípade, že je pokožka bolestivá, podráždená alebo spálená. Nepoužívajte dlhšie ako 12 hodín denne. Každý pásik je určený iba na jedno použitie. Náplasti obsahujú prírodný kaučuk, latex, ktorý môže byť príčinou alergickej reakcie. Ak sa objaví akékoľvek podráždenie pokožky, ktoré môže súvisieť s nosením náplastí, prestaňte ich ihneď používať a poraďte sa so svojim lekárom. Produkt nie je určený pre deti mladšie ako 5 rokov.

Pred použitím je potrebné nos umyť – odmastiť, aby sila lepidla nebola obmedzená. Náplasti aplikujte na suchý nos. Odlepte ochranný pásik a nalepte náplasť približne 2cm nad špičku nosa, tak ako je znázornené na obrázku. Ak by Vám náplasti spôsobovali problémy s dýchaním, alebo akékoľvek iné problémy, prestaňte ich používať.

Nosový filter E-shop

Predaj univerzálnej pomôcky pre alergikov

www.nosovyfilter.sk